ТРИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: Еве колку покачување ќе добијат другите

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Склучување на колективен договор и покачување на платите по принципот на Министерството за финансии и денеска побараа вработените во Министерството за култура, ...
| | веќе видена | слични

Нема зголемување на платите на вработените во културата и покрај протестите. Тие на 7 април имаа средба со министерот за финансии Фатмир Бесими, но тој не го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претставници на Синдикатот на вработените во Министерството за култура, Управата за културно наследство и Агенцијата за филм денеска остварија средба со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ставот на Владата околу укинувањето на двете одредби за висината на платите на јавните функционери е јасен - Владата има дадено негативно мислење, испратено до ...
| | веќе видена | слични

Н ова предлог-методологија која се базира на тоа дека основната бруто плата ќе биде резултат на минимална бруто плата плус број на бодови за работно место ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економско – социјалниот совет денеска ја одржа осмата седница на која беше номиниран член од ЕСС во Советот на Статистика при Собранието и се дискутираше за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вработените од Министерството за култура, Управата за заштита на културното наследство и Агенцијата за филм и денеска, повторно како и претходно неколку дена, ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протест пред Владата на вработените во култура им се приклучија и вработените во Државен завод за статистика, министерствата за животна средина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: Еве колку покачување ќе добијат другите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: