Арсовска бара поддршка од советниците за еко-автобусите


Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска изврши увид во реализацијата на проектот за изградба на клучка на крстосницата на булевар „Никола ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Година и половина, кадрите на шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски во над 40 општини во државата не работат ништо, освен што ги задолжуваат и партизираат ...
| | веќе видена | слични

Со градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните наместо развој и реализација на најавените капитални проекти, добија НУЛА проекти, безидејност и стагнација, велат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата наменски додели 3 милиони евра, од вкупна вредност од 6 милиони евра, на градот Скопје за изградба на булеварот „Хасан Приштина“ или како што е oпшто ...
| | веќе видена | слични

Општина Аеродром донесе одлука за поставување на споменикот на Андон Јанев – Ќосето во населбата Ново Лисиче, со поддршка на советниците на ВМРО ДПМНЕ и на ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе му даде на Град Скопје три милиони евра за реконстукција и проширување во булевар на Качанички пат, објави денеска на својот фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, со лага сака да го прикрие фактот што тој, неговата партија и Левица, партијата чиј заложник се, ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе му даде финансиска поддршка на Град Скопје за изградба на „Качанички пат“, информира првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 621 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска бара поддршка од советниците за еко-автобусите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: