ПСИХИЈАТАР ОТКРИВА - КАКО ДА СЕ ПРЕГОВАРА СО ПУТИН: Тој е рационален актер кој знае што прави

Со оглед на тоа што војната против Украина се уште трае и се преправа дека трае подолго од очекуваното, се поставува прашањето дали е можно решение во ...
| | веќе видена | слични

Маркус Кеуп, воен економист на Воената академија во ЕТХ Цирих, верува дека може да го предвиди крајот на војната во Украина. Во интервјуто што го дал за „Ноје ...
| | веќе видена | слични

Од околу 5,5 милиони луѓе кои живеат во Санкт Петербург, вториот по големина град во Русија и родниот град на претседателот Владимир Путин, осум во моментов се ...
| | веќе видена | слични

Во 2014 година членките на НАТО на состанокот во Велс се договорија да го зголемат своето учество во буџетот на Алијансата. Според договорот, земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични

Постарите Руси се понаклонети кон поддршка на војната што Русија ја води во Украина, покажува анкета на населението една година по почетокот на руската ...
| | веќе видена | слични

По десет месеци чекање, унгарскиот парламент го одобри влезот на Финска во НАТО, но не и на Шведска. Зошто унгарскиот премиер Виктор Орбан се одлучи на ваква ...
| | веќе видена | слични

Интервју со министерот за надворешни работи на Латвија - Едгарс Ринкевичс Глас на Америка: Во посета на Рига веднаш по почетокот на руската инвазија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откриени детали од тајна средба: Путин ја подготвува Русија за „вечна војна“ Александра Спасеска 29.03.2023 / 12:35 Свет Една вечер кон крајот на декември, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 202 | | | веќе видена

Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, Фејсбук се преполни со ...
сите 78 | | | веќе видена

Украинската армија денеска ја демантираше веста објавена од Ен-би-си Њуз (NBC News) дека почнала контраофанзива против руските сили. „Немаме такви информации. ...
сите 60 | | | веќе видена

Руски официјални лица и воени блогери објавија дека во текот на ноќта се воделе тешки борби во клучниот регион Запорожје, на југот на Украина, пренесе ...
сите 122 | | | веќе видена

Амбасадорот на Велика Британија во Албанија, Аластер Кинг-Смит смета дека Владата на Косово треба да ги повлече специјалните полициски сили од општинските ...
сите 412 | | | веќе видена

Беспилотно летало погоди станбена зграда во јужниот руски град Воронеж, што истражителите го нарекоа „терористички чин“ во интерес на Украина, што го натера ...
сите 133 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПСИХИЈАТАР ОТКРИВА - КАКО ДА СЕ ПРЕГОВАРА СО ПУТИН: Тој е рационален актер кој знае што прави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: