Путин ја подготвува Русија за вечна војна


12 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски призна дека постои можност украинската армија да се повлече од градот Бахмут на истокот на земјата. „За мене ...
| | веќе видена | слични

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Специјално за ЦИВИЛ Медиа Силите на рускиот претседател Владимир Путин во Украина се пред воен пораз. Ова во саботата (1 април), го кажа ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави денеска дека ситуацијата во Бахмут на истокот на Украина е навистина тешка и дека ќе бидат донесени „соодветни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Информативните напади се составен дел на модерното војување. Кремљ системски се обидува да ја попречи мотивацијата и на украинската војска и на цивилното ...
| | веќе видена | слични

Руските сили, предводени од групата Вагнер, ја окупираа административната зграда на Бахмут. Руските сили напредуваат кон центарот на градот, велат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на кабинет на украинскиот претседател Андриј Јермак денеска ги оцени за лажни тврдењата на руската платеничка група „Вагнер“ дека го зазела центарот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добар ден Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за оваа млада и непоколеблива енергија која е подготвена да работи и создава иднина. Почитувани ...
сите 197 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 434 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ја подготвува Русија за вечна војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: