Од јули два отсто би биле „под“, а не „таван“ за издвојување од БДП?!


Во 2014 година членките на НАТО на состанокот во Велс се договорија да го зголемат своето учество во буџетот на Алијансата. Според договорот, земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични

Ако по нешто се препознаваат Македонија и Скопје во очите на странските посетители и добронамерници, тоа бездруго е добрата, квалитетна и релативно евтина ...
| | веќе видена | слични

Социјално културниот центар во Тетово (СКЦ Тетово) или познат како „Space Tetovo“ од минатиот месец е на нова локација во центарот на градот. Преселбата се ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за планови за модернизација на армијата генерално треба да се одаде признание за таквиот чекор кој го превземаат надлежните. Тоа е така ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија предвидува дека до 2032 година ќе потроши најмалку 900 милиони евра за модернизација на Армијата. Предвидено е да го замениме старото оружје ...
| | веќе видена | слични

Андреј Медиќ Лазаревски Во колумната „Дали андерграундот сè уште значи подземје?“ на колумнистката Калина Качоровска објавена на сајтот на Култура Бета таа ...
| | веќе видена | слични

Леа Манева Со голема одговорност зборувам за Арт Хаус Карев (АХК), затоа што зборувам за нешто мое, но, и нешто кое припаѓа и во кое оставиле дел од себе многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 703 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 325 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 67 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 87 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од јули два отсто би биле „под“, а не „таван“ за издвојување од БДП?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: