„НАПРАВЕНИ СЕ НИЗА ПРОПУСТИ“, НЕФОРМАЛНО ДЕБАТИРААТ ДОКТОРИ ЗА СМРТТА НА ЈАНА: Од гликемија 19 не се умира, но се умира од кетоацидоза


По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство без конкретни одговори околу случајот со смртта на 6 годишната Јана Христовска. Фатмир Меџити не се појавува пред медиумите а од ...
| | веќе видена | слични

Битолското обвинителство се уште не го добило обдукцискиот извештај кој треба да потврди од што почина шестгодишната Јана Христовска. Првиот обвинител во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две, ама ако се потребни дополнителни анализи и повеќе од четири недели. Толку ќе трае патоанатомската обдукција што треба да даде конкретен одговор ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески изјави во четвртокот дека Обвинителството работи на обезбедување на докази за смртта на шестгодишното девојче кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното обвинителство работи на расветлување на случајот со починатото малолетно девојче во битолската болница. Јавниот обвинител на РСМ, Љубомир Јовески, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески изјави дека се обезбедуваат сите докази со кои ќе се открие која е причината за згаснување на животот на малата Јана од ...
| | веќе видена | слични

До Јавното обвинителство не е стигнат протоколот за извршена обдукција на телото на шестгодишната Јана, но работат на обезбедување на други докази. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
| | веќе видена | слични

На протест пред Министерството за здравство вчера вечер беа побарани одговори за смртта на шестогодишната Јана која почина минатата недела во Клиничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 419 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НАПРАВЕНИ СЕ НИЗА ПРОПУСТИ“, НЕФОРМАЛНО ДЕБАТИРААТ ДОКТОРИ ЗА СМРТТА НА ЈАНА: Од гликемија 19 не се умира, но се умира од кетоацидоза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: