Радев: Без редовна влада не даваме авиони, ракетни системи и тенкови за Украина

Сè додека имаме преодна влада, Бугарија нема да ѝ достави на Украина со борбени авиони, противвоздушни ракетни комплекси, ниту тенкови и оклопни транспортери, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го повтори барањето на Киев за помодерно оружје, посочувајќи дека некои елементи испорачани од западните земји, не ...
| | веќе видена | слични

Зеленски: Една западна земја ни донираше расипан противвоздушен систем Филип Здравески 29.03.2023 / 11:03 Свет Украинскиот претседател Володомир Зеленски го ...
| | веќе видена | слични

Новинари од Асошиетед прес го придружуваа Володимир Зеленски на дел од неговото патување оваа недела низ предните региони и во пограничниот регион Суми. Во тоа ...
| | веќе видена | слични

Новинари од Асошиетед прес го придружуваа Володимир Зеленски на дел од неговото патување оваа недела низ регионите на фронтот и во пограничниот регион Суми.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката на претседателот на Бугарија Румен Радев да се спротивстави на приклучувањето кон договорената заедничка европска набавка на милион артилериски ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на бугарскиот претседател Софија да не учествува во европската набавка на 1 милион артилериски гранати за Украина, како и неговото одбивање на Киев да ...
| | веќе видена | слични

Со залихите на оружје од советската ера, Бугарија, земја со растечка индустрија за оружје, би можела да биде клучен сојузник на Украина, која е обучена и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 421 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев: Без редовна влада не даваме авиони, ракетни системи и тенкови за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: