Ахмети: Се решава иднината на Албанците и на регионот – Косово треба да оди кон признавање како држава и влез во ООН, ЕУ и НАТО


„Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети рече дека на крајот од процесот на дијалогот со Србија, Косово треба да оди кон меѓународно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
| | веќе видена | слични

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На протестот кој го организираше вонпарламентарната Социјалдемократска партија во Приштина каде што беше изразено незадоволство од договорот во Охрид кој ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици граѓани кои протестираат против премиерот на државата Косово, Албин Курти и Охридскиот договор, денеска се собраа на главниот плоштад во ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на денешниот протест во Приштина фрлија димни бомби на владината зграда како знак на незадоволство од склучениот договор во Охрид, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици граѓани денеска протестираа на главниот плоштад во Приштина „Захир Пајазит“, против премиерот на Косово Албин Курти и Охридскиот договор. ...
| | веќе видена | слични

Поддржувачите на вонпарламентарната Социјалдемократска партија фрлаа димни бомби околу зградата на Владата во Приштина, незадоволни од Охридскиот договор од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 53 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Русија престана да ги информира САД за своите нуклеарни активности, вклучително и ракетни тестови, откако Москва минатиот месец го суспендираше учеството во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Се решава иднината на Албанците и на регионот – Косово треба да оди кон признавање како држава и влез во ООН, ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: