Орлиќ: Протестите во Приштина се показател за важноста на Заедницата на српските општини

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по седницата на Бирото за координација на безбедносните служби истакна дека безбедносната состојба на ...
| | веќе видена | слични

„Курти се обидува на секој можен начин, преку своите сили, да предизвика тензии на северот на Косово, за да предизвика реакција кај Србите, кои потоа би ги ...
| | веќе видена | слични

Од Берлин и од Париз денеска пристигнаа остри и одлучни пораки со кои се охрабруват лидерите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Албин Курти, итно да ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на европскиот договор за нормализација на односите е во најдобар интерес на Србија и Косово, и за тоа ќе одлучат лидерите на двете земји, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово во Владата на Србија, Петар Петковиќ, го критикуваше премиерот на Косово, Албин Курти, кој рече дека дека нема да дозволи ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годината, десничарските партии и политичари во Србија вложија најмалку 7.000 евра за 48 реклами на Фејсбук против европскиот план за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховениер денеска изјави дека договорот постигнат во Охрид веќе започнал да се спроведува. Во изјавата за Т7, Ховениер рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 813 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа рече дека власта ...
сите 813 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орлиќ: Протестите во Приштина се показател за важноста на Заедницата на српските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: