КОЈ СПОМНА МЕТАВЕРС: Мета вели дека нејзината најголема инвестиција сега е во вештачката интелигенција

Време зa читање: 4 минути Отприлика година и пол откако Фејсбук се преименува во Мета и рече дека ќе се вклучи во изградбата на идната верзија на интернет ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс размислуваше многу за вештачката интелигенција, а сега ги стави тие мисли на хартија. Ко-основачот на Мајкрософт во вторникот објави писмо од седум ...
| | веќе видена | слични

Гејтс вештачката интелигенција ја нарече фундаментална технологија, а нејзиниот развој е важен како и создавањето на микропроцесорот, а персоналниот компјутер, ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс смета дека развојот на вештачката интелигенција е најважниот технолошки напредок во изминатите децении. Според него, таа е фундаментална исто како ...
| | веќе видена | слични

Adobe во вторникот лансираше алатка за вештачка интелигенција наречена Firefly која ќе им овозможи на корисниците да пишуваат команди за брзо менување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 96 | | | веќе видена

„Согласно Уставот на Република Македонија македонската дипломатија е структуирана од централната точка МНР и ДКП како традиционална или класична демократија ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ СПОМНА МЕТАВЕРС: Мета вели дека нејзината најголема инвестиција сега е во вештачката интелигенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: