Костадинов: Времето е сега, започнаа многу значајни процеси за европската иднина на државата


Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов во емисијата „10 минути“ на ТВ21 истакна дека СДСМ разговара за проширување на мнозинството со сите коалициски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Борислав Крмов од Левица му забележа на премиерот Ковачевски дека во воведното обраќање сам за себе говорел, а не за причините за разрешувањето на министерот ...
| | веќе видена | слични

Уверен е дека има мнозинство поголемо од тоа коешто беше до сега со влезот на Алијанса во власта. Премиерот потврди дека вчера имале средба со пратеникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Колку ќе трае дебатата во Собранието за реконструкција на владиниот кабинет зависи од бројот на пријавени за дискусија што е демократско право на секој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Господине премиер излезете и одговорете и на оваа јавност на овие граѓани, вклучително и на пратениците на СДСМ, дали со влезот на Алијанса на Албанците во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека во Собранието има поголемо мнозинство од претходно но, не прецизира колку пратеници ќе гласаат за реконструкцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во моментов во Клиничката болница Битола инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат вршат вонреден надзор откако македонската јавност вчера ...
сите 76 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ново продолжение во низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. Утрово нешто пред 7 часот на наплатната ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Времето е сега, започнаа многу значајни процеси за европската иднина на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: