Алијанса и Владата СЕ ПРИ КРАЈ СО ДОГОВОР


Потпретседателот и пратеник на Демократската унија за интеграција, Изет Меџити е скептичен околу обезбедувањето на потребните гласови за гласање на ...
| | веќе видена | слични

- Покажете што сработивте во изминатата година, упати порака пратеникот на СДМС Дарко Каевски во текот на седницата во Собранието за реконструкција на Владата ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и нивните коалициони партнери имаат 42, ДУИ без огнените има 13, новиот владин партнер Алијанса за Албанците 8, а во мнозинството се и Мендух Тачи од ДПА ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната одлука на Демократскиот сојуз (ДС) да го напушти владиното мнозинство, премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека очекува уште во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 89 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса и Владата СЕ ПРИ КРАЈ СО ДОГОВОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: