ГРАДЕЖЕН МАТЕРИЈАЛ НА ИДНИНАТА: Конопот се враќа во градежништвото

10 копии

Јаболката, праските и црешите се најпогодени од забраната за увоз на македонското овошје што ја воведе Русија. Забраната стапи во сила кон крајот на минатата ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку недели пациентка која боледува од лупус (автоимуна болест) низ аптеките го бара лекот декортин. Безуспешно. Овој кортикостероиден лек кој се ...
| | веќе видена | слични

Зошто во Европа има недостиг од лекови и зошто производителите на антибиотици одбиваат да ги произведуваат Повеќе земји низ светот во последно време ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани се фокусираат на засадување на насади со орев. Солиден интерес има и за бадемот и лешникот. Скоро една деценија овие агробизниси се во ...
| | веќе видена | слични

Од војната во Украина, санкциите кон Русија и забраните што за увоз од определени земји ги воведе Москва, од македонските земјоделски производи најголема жртва ...
| | веќе видена | слични

Забраната стапи во сила кон крајот на минатата година, а надлежните интензивно работат на нејзино укинување и се надеваат дека тоа ќе се случи до пролет. Во ...
| | веќе видена | слични

Македонските јаболка најпогодени од руските санкции, неизвесен извозот и на праската и црешата Филип Здравески 10.02.2023 / 15:39 Македонија Јаболката, ...
| | веќе видена | слични

За да заштедат, дел од македонските граѓани купуваат семки од овошје и ги користат за загревање на домот. Оваа појава не е честа, но од македонските фабрики ...
| | веќе видена | слични

Боне Спасовски од село Виничани, Општина Градско, веќе трета година сади ран компир под фолија. Семето што го користи се увезува од Холандија. Потребно е да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 243 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 104 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРАДЕЖЕН МАТЕРИЈАЛ НА ИДНИНАТА: Конопот се враќа во градежништвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: