Уапсен 19 годишник од Слупчане - при претрес во неговиот дом била пронајдена дрога


На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицијата денеска на улица „Маџари“, го уапси Џ.Д.(24), само два часа откатко била распишана потерница за бегство од Затворот Скопје. Денеска во 14:20 часот ...
| | веќе видена | слични

Во акциска контрола во угостителски објекти низ Македонија спроведена во периодот од полниќ до четири часот утворо, полицијата привела пет лица а пронашла и ...
| | веќе видена | слични

Претреси кај 53 лица во 29 општини и Скопје во координирана акција за спречување на шверц со дрога и оружје, лишени од слобода 26 лица На 09 и 10.02.2023, од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

„Економските последици врз државите од ЦЕИ регионот предизвикани од војната во Украина“ беше тема на конференцијата на економскиот комитет на Парламентарната ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен 19 годишник од Слупчане - при претрес во неговиот дом била пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: