БУГАРСКИ НАУЧНИЦИ ДО РАДЕВ: Софија да спроведе мисија „Македонија“ во Вашингтон и Брисел за врските на Скопје со Москва и Белград

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Брисел ги повика Скопје и Софија да се посветат на дијалогот и да избегнуваат непотребни тензии. Додека македонските власти, чекаат да завршат изборите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Договорот со Фронтекс е доказ дека во Европската Унија се почитуваат македонскиот јазик и идентитет, а Макеоднија може да смета на моја целосна и континуирана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до шефот на македонската држава Стево Пендаровски во кое изразува честитки и поддршка за постигнатиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, испрати писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски. „Ви благодарам за Вашето писмо по нашиот состанок во ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до неговиот македонски колега Стево Пендаровски, во кое меѓу другото, ѝ посакал на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од писмото што претседателот на Француската Република, Емануел Макрон го испрати до претседателот на Република Северна Македонија, Стево ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон на крајот на минатиот месец му испратил писмо на претседателот Стево Пендаровски во кое изразува честитки и поддршка за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, испрати писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски. Францускиот шеф на државата изразува честитки до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

„Економските последици врз државите од ЦЕИ регионот предизвикани од војната во Украина“ беше тема на конференцијата на економскиот комитет на Парламентарната ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУГАРСКИ НАУЧНИЦИ ДО РАДЕВ: Софија да спроведе мисија „Македонија“ во Вашингтон и Брисел за врските на Скопје со Москва и Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: