Бектеши: Извинување до новинарите, ама сум горд што нема монопол во енергетскиот сектор


По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи брифинг за медиуми за состојбата со енергетската криза во државата. На брифингот ќе присуствува и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите три недели (од 15 јануари до 6 февруари), државните функционери покажаа омаловажувачки, непрофесионално и арогантно однесување кон новинарите за ...
| | веќе видена | слични

Мрежата SafeJournalists, претставник на повеќе од 8 000 медиумски професионалци во Западен Балкан го осудува однесувањето на државните функционери кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе ја посети компанијата Варус дооел експорт - импорт „Бионика Фармацеутикалс“ во Скопје. Ковачевски ќе биде придружуван ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштуваат од владината прес-служба, денес во 12:30 часот претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
| | веќе видена | слични

Федерацијата додава дека на 6 февруари, министерот за здравство Беким Сали одржа „лекција за новинарство“ на прес-конференција, која што, како што оценува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Извинување до новинарите, ама сум горд што нема монопол во енергетскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: