Ракометната репрезентација на Македонија на 24. место во светот

2 копии

Огромна беше радоста меѓу македонските кошаркарки по синоќешниот голем триумф на гостувањето против БиХ, прва победа на нашиот национален тим на еден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Капитенот на македонската женска кошаркарска репрезентација Анџелика Митрашиновиќ по синоќешната победа над Босна и Херцеговина на гостински терен во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Македонската женска кошаркарска репрезентација по долго време се израдува на официјална победа, во квалификациите откако славевме на гостувањето кај Босна и ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска кошаркарска репрезентација дојде до историско остварување на вечерашното гостување кај БиХ (68-66), откако ја оствари првата победа во меч ...
| | веќе видена | слични

Огромно изненадување приреди женската кошаркарска репрезентација на Македонија во Сараево со триумфот од 68:66 над Босна и Херцеговина, петта на последното ...
| | веќе видена | слични

Вечерва, женската кошаркарска репрезентација на Македонија ја победи БиХ, и тоа на гостински терен во Сараево со минимални, но за избраничките на селекторот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 204 | | | веќе видена

Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
сите 311 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 351 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 251 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово, постигнат на средбата во Охрид, ...
сите 735 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција соопшти дека на вечерашниов митинг во Чаир наишле на исклучително голем прием од активисти на ДУИ. Пред присутните говори ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека е начин на кој што функционерите треба да се однесуваат, вели вицепремиерката за борба против ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометната репрезентација на Македонија на 24. место во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: