„Тесла“ загуби 140 милиони долари во биткоини

9 копии

Дел од корисниците на Твитер беа оневозможени да ја користат социјалната мрежа во текот на вчерашниот ден откако платформата се соочила со технички проблеми. ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск стави точка Александра Спасеска 08.02.2023 / 12:52 Вести Извршниот директор на Twitter, Илон Маск, објави твит со само една точка на својот профил, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Извршниот директор на Твитер, Илон Маск, изјави во неделата дека последните неколку месеци биле „исклучително тешки“ , но рече дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Благодарам до небо, мудроста на народот победи! Маск напиша на Твитер откако деветчлената порота во петокот одлучи дека тој не е одговорен за финансиските ...
| | веќе видена | слични

Еден од најбогатите луѓе на планетата, основач и извршен директор на компанијата за електрични автомобили „Tesla“ и на компанијата за вселенски летови ...
| | веќе видена | слични

На судењето за наводна измама на инвеститорите, обвинителите побараа отштета од една милијарда долари од Маск, кој ја бранеше неговата слобода слободно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 250 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 416 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија има технички квалитет, а индивидуалниот е неверојатен, оти еден на еден се одлични. Одбраната не им е најсилната страна, а и играта без топка треба ...
сите 111 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 203 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Вџашува со колкава леснотија и со колкава дрскост разноразни емисари, комесари, европски државници, специјални пратеници за Балканот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тесла“ загуби 140 милиони долари во биткоини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: