МВП изведби на Јокиќ и Леброн


Историјата е испишана – Леброн Џејмс стана кошаркар со најмногу постигнати поени во НБА лигата, откако на натпреварот против Оклахома го собори рекордот кој го ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Лејкерс не успеа да слави над Оклахома Сити Тандер, но тоа падна во втор план затоа што Леброн Џејмс го собори рекордот на легендарниот Карим Абдул ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Леброн Џејмс влезе во историјата на НБА, надминувајќи го вкупниот број на постигнати поени на Карим Абдул-Џабар, а овој рекорд ќе биде тешко достижен и за ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс (38), ноќеска стана најдобриот стрелец во историјата на НБА лигата, откако го надмина рекордот на Карим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија за жал последните години е најслабиот ученик во одделението и затоа сите од околу имаат некакви желби и побарувања кои што се надвор од овие ...
сите 379 | | | веќе видена

Борби беснееја денеска во руско село во близина на украинската граница, по новиот упад на проукраинските сили, додека Москва ја продолжува кампањата со ...
сите 257 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 458 | | | веќе видена

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
сите 175 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 268 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 125 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
сите 632 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВП изведби на Јокиќ и Леброн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: