МАГО: Во мобилните гинеколошки амбуланти најмал одѕив од младите од 15 до 30 години


Од Македонската асоцијација на гинеколози и опстетричари информираат дека во 2022 година со мобилни гинеколошки амбуланти, биле реализирани 220 теренски ...
| | веќе видена | слични

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина Филип Здравески 04.02.2023 / 14:40 Здравје Дијагнозата на рак беше смртна ...
| | веќе видена | слични

Раното откривање на ракот е најзначајно за здравјето на болните. Но, тие малку знаат за превентивите лекарски прегледи и можностите кои им ги дава ...
| | веќе видена | слични

„Превенција и рано откривање на рак“ беше темата на трибината кој се одржа во Велес за Светскиот ден на борба против ракот, 4-ти февруари. Поразителни се ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Даница Среткоска, ученичка во СОМУ „Гостивар” Денес (4 февруари) е Светски ден на канцерот , болест која претставува втор водечки фактор за смртност на ...
| | веќе видена | слични

Периодична треска, афтозен стоматит, фарингит и цервикален аденитис (отоци на вратните лимфни јазли), или накратко ПФАПА-синдром (PFAPA), е болест со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 232 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАГО: Во мобилните гинеколошки амбуланти најмал одѕив од младите од 15 до 30 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: