ЕВРО останува со 24 селекции, Суперкупот место во рускиот Казањ, ќе се игра во Атина!

Иако беше најавувано дека ќе има 32 репрезентации на ЕВРО 2024 година кое ќе се одржи во Германија, сепак денеска одлучено е овој шампионат да си остане на 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската репрезентација до 21 година денеска ги дозна ривалите за квалификацискиот циклус за Европско првенство кое во 2025 година ќе се одигра во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Нион, Швајцарија се одржа ждрепката на која беа извлечени групите во рамките на квалификациите за пласман на ЕП што ќе се одржи 2025 година во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година за противници во Ц-групата ќе ги има селекциите на Холандија, Шведска, Грузија, Молдавија и Гибралтар во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ги доби ривалите за следниот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство кое во 2025 година ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска ги доцна противниците во квалификациската група за пласман на Европското првенство 2025 година. ...
| | веќе видена | слични

Ова утро во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите на младинското Европско првенство во 2025-та година, а Македонија е една од 52-те репрезентации кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 514 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 265 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВРО останува со 24 селекции, Суперкупот место во рускиот Казањ, ќе се игра во Атина!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: