Кој ќе го одбие европскиот предлог, ќе ја изгуби европската поддршка, порача Лајчак од Приштина


Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак , вечерва од Приштина порача дека новиот предлог од европските ...
| | веќе видена | слични

Косово поставува услови за да се формира Заедница на српски општини. Западот бара Косово да дозволи формирање на заедницата. Косовскиот премиер Албин Курти ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Косовскиот премиер Албин Курти во Собранието на Косово во обраќање пред пратениците презентираше шест услови за формирање Заедница на српски општини, односно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во изјава за француската агенција „АФП“ најави дека ќе се спротивстави „на сите обиди за уцена на Западот во врска со крајниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 260 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе го одбие европскиот предлог, ќе ја изгуби европската поддршка, порача Лајчак од Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: