Курти претстави шест услови за формирање на ЗСО во Косово


5 копии

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ денеска оцени дека „услов на сите услови“ за влез на Србија во Европската Унија е воведувањето санкции против Русија. Таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Приштина не ги исполни обврските од претходните договори, можам да одам во Брисел само како турист, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европскиот совет денеска ги усвои заклучоците за преговорите меѓу Србија и Косово, во кои ги повикува двете страни „целосно и безусловно да ги спроведат ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија го поздравува фактот дека членството во ЕУ е стратешка цел на Србија, но динамиката на патот кон ЕУ ќе биде одредена од нормализацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека европскиот предлог, кој е познат како француско-германски предлог, е рамка за основен договор меѓу Косово и ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека ќе оди во Брисел на нова рунда разговори со косовскиот премиер Албин Курти кога ќе биде формирана ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската унија денеска треба да усвојат заклучок за дијалогот меѓу Белград и Приштина, во кој ја нагласуваат „итната потреба за напредок во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека следен пат ќе оди во Брисел кога ќе биде „испорачана Заедницата на српските општини“, јави Бета. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 237 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 241 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 96 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти претстави шест услови за формирање на ЗСО во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: