„Уставни измени нема да има, ВМРО-ДПМНЕ има партнер кај народот“


3 копии

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов македонската јавност има добра меморија и памти како било до пред пет години, во меѓувреме што се направило и ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што денес дискутираме на кој начин ќе се чествува и дали ќе се предизвикаат инциденти на чествувањето на денот на раѓањето на еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров го спореди европратеникот Ангел Џамбаски „со лицата кои што на стадион ќе истрчаат голи и гледаат да се сврти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИО на СДСМ Андреј Петров во вестите на Сител телевизија истакна дека и покрај апокалиптичните прогнози дека владата ќе трае една недела, сега влегува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работна група од СДСМ ќе го води процесот на преговарање со Алијанса за Албанците, вели потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов во гостувањето во ТВ24. Тој ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Таравари во Владиното мнозинство ја натера опозицијата да се откаже од најавата за интерпелација на Владата. Опозицискиот лидер признава дека сега ...
| | веќе видена | слични

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров вели дека европатеникот Ангел Џамбаски нема никаква поддршка од бугарските граѓани, а тој само прави штета врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е напишано „за добро здравје на Христијан Пендиков“ се испратени од бугарскиот бизнисмен Милен Брабевски, финансиер на ...
сите 133 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Уставни измени нема да има, ВМРО-ДПМНЕ има партнер кај народот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: