(Видео) Халили: Не е првпат Бугарија да ја осудува Македонија, во своја куќа можеш секој ден да правиш свадба


Не е првпат Бугарија да донесе декларација со осуда за Македонија. Ова во интервју за „Макфакс“ го вели Мухамед Халили, претседател на Советот на амбасадорите, ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, во објава на фејсбук ги нападна оние во Бугарија кои се посомневаа во приказната за претепаниот Христијан Пендиков, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пишува: Љубиша Николовски Христијан Пендиков навистина имал среќа, во несреќа. Со малку ќотек во родниот Охрид си доби станче во Софија, дневници, лично ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на новинарско прашање да даде коментар за секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со тоа што денеска овој човек што стана вип личност во Софија дава одговор дека целата оваа ситуација е политизирана, но јас кога би бил бугарски државјанин, ...
| | веќе видена | слични

По постапките на бугарските власти за тепањето на македонскиот државјанин Христијан Пендиков од страна на бугарски државјанин на твитер се појави иронична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарските клубови се палат, напаѓаат, пукаат во израз на национална омраза, Бугарите во Македонија се напаѓаат поради нивното национално самоопределување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 340 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 227 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 97 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Вџашува со колкава леснотија и со колкава дрскост разноразни емисари, комесари, европски државници, специјални пратеници за Балканот и ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Халили: Не е првпат Бугарија да ја осудува Македонија, во своја куќа можеш секој ден да правиш свадба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: