ФАКТОР НА ДЕНОТ: Затворена улицата која води кон гробот на Делчев, а Спасовски повика да покажеме национално единство

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
| | веќе видена | слични

Ја поддржувам иницијативата на Димче Јамандиев од Велес и другите македонски Бугари да се создаде можност за одземање на бугарското државјанство на лица кои го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Клубот за бугарско-македонско пријателство упати повик во врска со, како што наведуваат, засилените обиди за минирање на односите меѓу двете земји во пресрет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украинскo беспилотно летало ...
сите 167 | | | веќе видена

Веста дека UBS се согласи да го купи пропаднатиот „Credit Suisse“ вчера беше претставена како историски договор за спас на оваа банка и задржување на кризата ...
сите 217 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 215 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јануари 2023 година, изнесува 33 943 денари, објави Државниот завод за статистика. Според податоците ...
сите 208 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 257 | | | веќе видена

Постапка за избор на фирма, која ќе ги печати свидетелствата – има, но дали учениците ќе ги добијат на време – нема конкретен одговор од министерот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Затворена улицата која води кон гробот на Делчев, а Спасовски повика да покажеме национално единство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: