Мејар со голема победа на ноќниот велеслалом во Шладминг


Швајцарецот Марко Одермат оствари двоен триумф во супервелеслаломските трки во италијанската Кортина д’Ампецо. Во саботата Одермат победи пред Александер Амод ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенецот Жига Јелар пред два дена постигна резултат од 247,5 метри на тренинг на ски летовите во Кулм, Австрија. Сепак, бидејќи се работи за скок изведен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 359 | | | веќе видена

Битола испрати тимови од спасувачи за помош на настраданите во земјотресот во Турција.Општината Битола соопшти дека тимот за брз одговор за спасување од ...
сите 194 | | | веќе видена

Блокирани главни улици и забрана за движење на автобуси, но и метеж и чекање, беа случај попладнево после завршувањето на работното време во центарот на ...
сите 122 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мејар со голема победа на ноќниот велеслалом во Шладминг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: