Место на дрва, основните училишта во општина Јегуновце ќе се греат со инвертери

Во седум подрачни основни училишта во Општина Јегуновце инсталирани се 18 инвертери, обезбедени со донација од УНДП и со сопствени средства. Со почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За само четири месеци околу 200 средношколци и основци од градот Тетово се иселиле во странство. Тоа значи дека се затвориле околу 8 одделенија. Од секторот за ...
| | веќе видена | слични

Во последните четири месеци, 200 ученици или околу седум цели одделенија од тетовските средни и основни училишта се иселиле во странство, а локалните власти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Општина Крива Паланка ја усвои одлуката за доделување еднократна парична помош во висина од 3000 денари на матурантите од средното општинско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов денеска им ги додели договорите за стипендирање на најдобрите ученици во основното и средното образование за оваа учебна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триесет и шест ученици од општина Кавадарци оваа учебна година, во второто полугодие, се испишале и заминале во странство. Вака денеска беше одговорено од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 251 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

По разорниот земјотрес што се случи на границата на Турција и Сирија, во кој според последните проценки загинаа повеќе од 9.400 луѓе, од овие две земји доаѓаат ...
сите 713 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Место на дрва, основните училишта во општина Јегуновце ќе се греат со инвертери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: