Уставниот суд ќе одлучува за ДУП во Центар, кој ги опфаќа и атрактивните парцели на Водно

5 копии

Уставниот суд денеска на седница ќе одлучува за донесување конечна одлука по предметот во кој е оспорена Одлука за Детален урбанистички план донесена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вчерашната седница на Општина Карпош беше изгласана одлуката за отуѓување на државно земјиште со површина од над 40.000 метри квадратни кај касарната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 40.000 квадратни метри државно земјиште кај касарната „Илинден“ ќе бидат продадени од Општина Карпош, а на просторот потоа ќе може да се градат згради, ...
| | веќе видена | слични

Неуспешен е конкурсот за избор на идејно решение за уредување на просторот Расадник во Општина Кисела Вода. На конкурсот стигнале само четири идејни решенија, ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Уставниот суд на вчерашната седница ја укина Одлуката со која на 18 јули 2014-та година Советот на општина Центар го донесе Детален урбанистички план, Градска ...
| | веќе видена | слични

 Уставниот суд денеска ја укина одлуката на Советот од 2014та за овој Детален урбанистички план која тогаш била донесена со 11 гласа ЗА и 1 ПРОТИВ од вкупно ...
| | веќе видена | слични

Градежната „Пандорина кутија на Водно“ се затвори со денешната одлука на Уставниот суд за укинување на Деталниот Урбанистички план ЈО7. Со овој план беа ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд денеска го укина деталниот урбанистички план (ДУП) на Општина Центар за Градска четврт Ј07 со локалитети Капиштец, Завод за медицинска ...
| | веќе видена | слични

Уставен ја укина Одлуката за ДУП во Центар, кој ги опфаќа и атрактивните парцели на Водно Филип Здравески 25.01.2023 / 14:10 Македонија Уставниот суд на ...
| | веќе видена | слични

Подигнат е првиот кат на првата кула на паркингот кај „Холидеј ин“ во најстрогот центар на Скопје. За втората кула која ќе биде деловна зграда во моментов се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставниот суд ќе одлучува за ДУП во Центар, кој ги опфаќа и атрактивните парцели на Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: