Тепачка во Идризово


Во текот на вчерашната вечер, околу 20:30 часот во КПУ „Идризово“, пријавено е дека околу 19:25 часот во затворенио дел од установата повеќе осуденици ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено дека околу 3 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово во тешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминатиот викенд (28/29 јануари) во угостителски објект на улица „ЈНА“ во Тетово бил затекнат малолетник од Тетово. Повикан е неговиот родител, а на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 276 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тепачка во Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: