Полицајка примила поткуп на граница

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама".Во периодот од 26.10.2022 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реновирање, сместување и транспорт. Ова се само дел од останатите услуги кои ги договарал лажниот Дејан, кој всушност е осуденик кој издржуваше затворска казна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(23) и А.П.(23), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 283 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 433 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил напиша дека ние Македонците сме гостопримлив народ за сите со ...
сите 247 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап на ...
сите 293 | | | веќе видена

„Важно е да не се остави перспективата на односите меѓу двете земји само на темата каков инцидент се случил. Во исто време, додека се работи против говорот на ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајка примила поткуп на граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: