ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со најголема инфлација во регионот

8 копии

Црногорскиот Завод за статистика Монстат ги објави Бруто домашниот производ (БДП) и реалната индивидуална потрошувачка по глава на жител, според Стандардот за ...
| | веќе видена | слични

Бруто домашниот производ (БДП) по жител и вистинската индивидуална потрошувачка (АИЦ) во однос на просекот во Европската унија ја позиционираат Македонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија беше четврта најсиромашна земја во Европа во однос на бруто домашниот производ по жител и стандардизирана индивидуална потрошувачка по жител, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Минатата година Хрватска претекна уште две членки на Европската унија кога станува збор за вистинската индивидуална потрошувачка на нејзините граѓани (СИП) и ...
| | веќе видена | слични

Трошоците за социјална заштита продолжија да растат во сите земји на ЕУ во 2021 година поради сумите доделени за вакцинација и тестови за Ковид-19. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високите цени на производите никако да се намалат, потрошувачите со еден куп поплаки, а од Организацијата на потрошувачите на Македонија со совети. Велат дека ...
| | веќе видена | слични

Иако речиси шест отсто од бруто домашниот производ оди за државниот здравствен систем во Србија, парите се трошат неефикасно, па пациентите често се принудени ...
| | веќе видена | слични

Половина плата за храна и сметки Во Народната банка на Македонија велат дека има низа фактори поради кои Македонија е поизложена на глобалните шокови. 1. Ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 154 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со најголема инфлација во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: