Отворен викенд за граѓанско креирање на буџетот во Општина Аеродром


8 копии

Градежна офанзива во Општина Аеродром – инвестираме за подобар живот на сите граѓани.Денеска извршив увид во градежните активности кои во последниот месец од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заврши јавниот повик за доставување на предлог-идејни решенија за изградба на една нова и доградба на постоечка градинка во Општина Аеродром , информираат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со денешното соопштение СДСМ прави уште една груба манипулација на јавноста, пласирајќи невистини кои имаат за цел да ја дефокусираат јавноста од тешката ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на отворените денови кои овој и минатиот викенд се одржаа во Општина Аеродром, беше разговарано за идеи и предлози кои ќе бидат основа за креирањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар ден и од мене, чест и задоволство е да сум денеска овде со граѓаните во општина Аеродром, да можеме да ја продолжиме онаа акција која што ја започнавме ...
| | веќе видена | слични

Ви благодарам за покажаниот интерес за ваше присуство за денешниот настан, денес сме во општина Аеродром заедно со претседателот Мицкоски да го продолжиме овој ...
| | веќе видена | слични

Денеска и утре повторно ќе имаат можност граѓаните да ги презентираат своите гледишта, да предложат по некој проект кој што ќе биде дел од проектите кои што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен викенд за граѓанско креирање на буџетот во Општина Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: