Ковачевски: Сите чинители подеднакво треба да дадат свој придонес во решавањето на корупцијата


Корупцијата е закана за функционирањето на системот, владеењето на правото, за буџетот, за економскиот развој, за животниот стандард на граѓаните. Сите ...
| | веќе видена | слични

Привремено е одложена финалната пресметка меѓу таканаречените Скопско и Струмичко крило во Социјалдемократскиот сојуз, тврдат партиски извори кои себе си се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

– Посетата на американскиот тим за санкции е во функција на скенирање на состојбите во судството, но политичката порака од тоа е дека треба сами да ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата не ги повикала истражителите на САД во земјата, потврди денеска премиерот Димитар Ковачевски, наведувајќи дека тој немал средба со нив и дека се работи ...
| | веќе видена | слични

Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични

Владата го зголеми буџетот и капацитетите, останува на судиите и на јавните обвинители да ја завршуваат својата обврска со интегритет, да не бидат подложни на ...
| | веќе видена | слични

„Една од седумте глави на ламјата, наречена корупција, се наоѓа во Обвинителството!“ – се вели во анализата со наслов „Јавно обвинување за јавните обвинители“, ...
| | веќе видена | слични

 Тој го дообјаснува министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој кажа дека Македонија самата побарала од САД да помогне во борбата против корупцијата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска порача дека има голема забуна околу американскиот тим за санкции кој треба да истражува корупција во земјава. -Тоа не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Сите чинители подеднакво треба да дадат свој придонес во решавањето на корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: