Во американскиот тим за санкции ИМА ДИПЛОМАТИ КОИ СКЕНИРААТ И ФОРМИРААТ ЦРНА ЛИСТА

Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на новинарско прашање изјави дека не е исклучено на американската црна листа да се најдат и ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека еднонеделната посета на земјава на тимот за санкции од САД, кој бил составен од тројца дипломати вработени во Стејт Департментот, била со цел да ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Стево Пендаровски во интервју за Канал 5 проговори за можноста и актуелни функционери да се најдат на обновената црна листа на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Истрагата за Онишченко сега ќе треба да ја доврши новото раководство на Агенцијата за национална безбедност, да реферира пред Собранието и пред Владата на ...
| | веќе видена | слични

Откако американскиот тим за санкции против корупција си замина, Македонија ги очекува имињата кои ќе се најдат на црната листа на САД. Кој ќе се најде на оваа ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски потврди дека не е исклучено на „црната листа“ на САД да се најдат имиња и на актуелни функционери. Тој не сакаше да открие детали, ...
| | веќе видена | слични

Не е исклучено, вака одговори премиерот Димитар Ковачевски на новинарско прашање дали е можно актуелни функционери да се најдат на црната листа на САД. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Не е исклучено на „црната листа“ на САД да се најдат имиња и на актуелни функционери, изјави претседателот Стево Пендаровски. Шефот на државата во гостувањето ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски: Не е исклучено на црната листа на САД да се најдат и актуелни функционери Филип Здравески 22.12.2022 / 20:22 Македонија Не е исклучено на црната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 237 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 241 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 96 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во американскиот тим за санкции ИМА ДИПЛОМАТИ КОИ СКЕНИРААТ И ФОРМИРААТ ЦРНА ЛИСТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: