ШТО КУПУВА САД најмногу од Русија

2 копии

Време зa читање: 2 минути Нафтата падна во петокот бидејќи пазарот ги процени последиците од зголемувањето на каматните стапки од страна на централните банки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Светската организација за цитрус (СЦО), производството на ова овошје на северната хемисфера ќе се намали за 13 отсто во сезоната 2022/23. ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска објави дека указот на рускиот претседател Владимир Путин кој ќе одговори на одлуката на Западот да наметне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Руските власти подготвија уредба со која се забранува продажбата на руска сурова нафта на купувачите дел од Коалицијата за ценовно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 193 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО КУПУВА САД најмногу од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: