ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија, задоволена е потрошувачката на домаќинствата


АД ЕСМ на 07.12.2022 година произведe 12.634 MWh електрична енергија и со своето производство целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

При тоа, како што посочуваат, во термоелектраните се произведени 13.235, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 2.256 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ вчера произведе 15.491 MWh електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. Во Термоелектраните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва изјави дека долгот за неплатените сметки за струја на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 55 до 57 евра е цената за мегават час која ЕСМ ќе ја понуди на ЕВН Хоум, дознаваме од свои извори. Цената беше формирана на затворена седница на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Во моментов се прават калкулации за евентуалната цена на електрична енергија од 1 јануари, но Владата нема да дозволи да има ценовен шок за граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични

Долгот за неплатените сметки за струја на здравствени установи и јавните институции ќе биде платен онолку колку што можат да се најдат средства во буџетот за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва изјави дека долговите за струја на здравствени ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачите од првиот и вториот тарифен блок од 1-ви јануари може да имаат поевтина струја, најави првиот човек на ЕСМ. И покрај пет процентното зголемување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 597 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 524 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ произведе 12.634 MWh електрична енергија, задоволена е потрошувачката на домаќинствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: