По завршувањето на Финтек хакатонот, Битола со својот Финтек хаб станува центар за собирање на професионалци и ентузијасти од полето на финансиската индустрија на новото време


Време зa читање: 7 минути Позади нас е иновациски од форум, кој значеше заокружување на маратонскиот хакатон викенд кој го организираше ПРЕДА плус фондацијата ...
| | веќе видена | слични

Вапцарови бранувања, како што истакна Љупчо Петровски, в.д директорот на НУ Центар за култура „Никола Јонков Вапцаров“ од Делчево, е проект на установата, ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево се одржа литературно-поетската манифестација „Вапцарови бранувања“, во чии рамки беа доделени награди од литературниот конкурс на тема „Вапцаров, ...
| | веќе видена | слични

Кумановската гимназија „Гоце Делчев” заедно со гимназија и универзитет од Литванија и Кипар е вклучена во Еразмус+ проектот, EcoSTEAM Development, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Во беровското село Смојмирово викендов се одржа Сточарска вечер посветена на сточарите од Малешевијата, Пијанец, околните места, како и гости од Србија. ...
| | веќе видена | слични

Ванѓел Здравески, првиот кардиохирург кој специјализирал во Македонија: „Во животот може да ви земат сѐ, но знаењето не“ Кардиохируршките операции неретко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Групацијата Лимак започнува да ја спроведува иницијативата Global Engineer Girls (GEG) во Северна Македонија, заедно со стратешките партнери - Министерството ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 9 минути Валентина Дисоска врши две значајни функции – претседателка е на Здружението на бизнис-жени и на Националната платформа за женско ...
| | веќе видена | слични

Можам да кажам дека на медицинските факултети колегите немаат основни услови за изучување на некои од предметите, на пример анатомија, поради тоа што повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 642 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По завршувањето на Финтек хакатонот, Битола со својот Финтек хаб станува центар за собирање на професионалци и ентузијасти од полето на финансиската индустрија на новото време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: