ИНТЕРВЈУ | Дисоска: Компаниите раководени од жени долгорочно имаат подобри резултати, но женскиот труд се дискриминира

Време зa читање: 9 минути Валентина Дисоска врши две значајни функции – претседателка е на Здружението на бизнис-жени и на Националната платформа за женско ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сојузот на стопански комори на Македонија и Здружение Тиквешки семејни винарии Кавадарци потпишаа Меморандум за соработка со цел воспоставување на меѓусебна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско друштво “Илинден“-Тирана, Никола Ѓурѓај денска учестуваше на презентација на студија Колку се еднакви малцинските организации? ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комора на трговски друштва за геодетски работи и Комората на овластени архитекти и овластени инженери, потпишаa Mеморандум за соработка со цел позиционирање и ...
| | веќе видена | слични

Меморандумот е потпишан со цел позиционирање и унапредување на улогата на инженерската професија за постигнување на поширок општествен напредок, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Улогата на архитектите и инженерите треба цврсто да се позиционира во нашето општеството рамноправни и релевантни чинители за постигнување на поширок ...
| | веќе видена | слични

Културните активности се еден од најсилните потенцијали на една земја за создавање силен идентитет, но тие играат и клучна улога во делот на негување ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање пред присутните панелисти, министерката Костадиновска-Стојчевска истакна дека евроинтеграциските процеси во моментов се еден од најважните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска во хотелот „Хилтон” учествуваше на панел-дискусијата „Кластер 3: Конкурентност и инклузивен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Меѓународниот ден на човековите права AIRE Центарот ја претстави и запозна јавноста со неодамна воспоставената Мрежа на судии и судијки посветени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 557 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | Дисоска: Компаниите раководени од жени долгорочно имаат подобри резултати, но женскиот труд се дискриминира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: