Славчо Попоски најавува пролетни температури наредната недела

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 12. декември 2022 (ИНПРЕС) – Од 25-ти минатиот месец заклучно со денес, нивото на водата во Охридското Езеро е непроменето и се одржува на природната ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Според УХМР, времето денес ќе биде променливо облачно со повремен локален слаб дожд, а на планините во западните и северните делови со слаб снег. Кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Православните на овој ден се сеќаваат на Свети Парамон. Народот 12 декември го нарече Парамон Зимски и веруваше: какво е времето на овој ден, така ќе биде и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвежаните се исклучителни љубители на свеж воздух и престој во природа, дури и среде зима кога температурите покажуваат степени под нулата. Добро е познато ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славчо Попоски најавува пролетни температури наредната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: