Кулеба го повика Западот да ја санкционира руската индустрија за производство на ракети

Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска го повика Западот да ја санкционира руската ракетна индустрија по масовните напади што предизвикаа ...
| | веќе видена | слични

Руските трупи за противвоздушна одбрана, наводно, добиле нов софтвер кој им овозможува брзо откривање и соборување на проектили истрелани од ракетни фрлачи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар Шаленберг, смета дека поради новиот бран напади на руската армија врз украинската инфраструктура во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракетните системии ХИМАРС од кои досега 20 парчиња се доставени до Украина од почетокот на војната, биле модифицирани за да не го достигнат својот максимален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 679 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 303 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кулеба го повика Западот да ја санкционира руската индустрија за производство на ракети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: