Во ЕУ се договорија – цената на руската нафта што пристигнува по море ќе чини 60 долари

Членките на ЕУ привремено се согласија во четвртокот да ја ограничат цената на руската нафта што пристигнува по море на 60 долари за барел, пет отсто под ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија нема да им продава нафта на земјите кои ја ограничуваат цената. „Русија нема да продава нафта на ...
| | веќе видена | слични

Унгарската влада ја зголеми даночната стапка на дополнителната добивка на домашната компанија за гас и нафта МОЛ од 40 на 95 отсто и планира приходите да ги ...
| | веќе видена | слични

Долгопланираното европското ембарго за Русија во кое нафтата нема да смее да се продава за повеќе од 60 долари по барел тешко дека ќе ја „изгладни“ Москва, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Рускиот Лукоил и американската компанија за приватен капитал Кросбриџ се блиску до договор за продажба на рафинеријата на руската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот раст на капацитетот за обновлива енергија ќе се удвои во следните пет години, поттикнат од загриженоста за енергетската ...
| | веќе видена | слични

Групата седум индустриски најразвиени западни земји, Европската Унија и Австралија и од понеделникот ја ограничија цената на руската нафта на 60 долари по ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон нивото од 78 долари за барел, поддржани од надежите дека ублажувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 657 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 225 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ЕУ се договорија – цената на руската нафта што пристигнува по море ќе чини 60 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: