ФЕД КОНЕЧНО ГО НАМАЛУВА ПРИТИСОКОТ: Од декември помали зголемувања на каматните стапки во САД

Време зa читање: 5 минути Банката на федерални резерви на САД би можела да го намали темпото на своите агресивни зголемувања на каматните стапки веднаш во ...
| | веќе видена | слични

Долгопланираното европското ембарго за Русија во кое нафтата нема да смее да се продава за повеќе од 60 долари по барел тешко дека ќе ја „изгладни“ Москва, ...
| | веќе видена | слични

Доларот паѓа Александра Спасеска 09.12.2022 / 09:20 Бизнис Вредноста на доларот во однос на кошничката валути на девизните пазари падна втор ден по ред. ...
| | веќе видена | слични

Групата седум индустриски најразвиени западни земји, Европската Унија и Австралија и од понеделникот ја ограничија цената на руската нафта на 60 долари по ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон нивото од 78 долари за барел, поддржани од надежите дека ублажувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФЕД КОНЕЧНО ГО НАМАЛУВА ПРИТИСОКОТ: Од декември помали зголемувања на каматните стапки во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: