Ковачевски: Влијаеме на намалувањето на цените на основните прехранбени производи


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски порача дека во овој период на тешка економска криза домашните капацитети за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

Воопшто не се намалува субвенцијата на земјоделците, туку напротив таа останува иста, а кај некои и ќе се зголеми, оние кои имаат зголемено производство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од денеска, први Декември со одлука на владата компаниите кои вршат производство на основни прехранбени производи ќе добиваат субвенционирана електрична ...
| | веќе видена | слични

На околу десетина компании од месната индустрија им се одбиени апликациите за добивање субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици. Тие веќе ги намалиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 308 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 313 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев од партијата Преродба, кој е меѓу тројцата осудени бугарски државјани по вчерашните тензии на граничниот премин Деве Баир, ...
сите 200 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 356 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Влијаеме на намалувањето на цените на основните прехранбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: