Пекарите не ветуваат поевтин леб, цената е диригирана од повеќе сегменти


2 копии

Граѓаните на Штип, Битола, Куманово јадат поефтин леб, кашкавал и сирење за разлика од Скопјани. Само еден производител испорачува пониски месни производи за 7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Укинувањето на прогресивниот данок е за 2023 година и тоа не значи дека се откажуваме од овој модел во целост, консултациите ќе продолжат и во иднина, открива ...
| | веќе видена | слични

Владата во следниот период на затворена седница ќе одлучува за цената на електрична енергија произведена од АД ЕСМ која е само една компонента што влегува во ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски: Укинувањето на прогресивниот данок е за 2023, но не значи дека целосно се откажуваме од него Филип Здравески 11.12.2022 / 11:54 Македонија ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
3 копии

Како што соопштија од Владата, АД ЕСМ на 10.12.2022 година произведе 12.884 MWh електрична енергија и со своето производство целосно ги задоволи потребите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гоце Делчев е симбол на заедничката историја, кој и денес ги поврзува народите на Македонија и Бугарија, објави на својот Фејсбук профил поранешниот бугарски ...
сите 488 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 462 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекарите не ветуваат поевтин леб, цената е диригирана од повеќе сегменти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: