Трговците не ги намалија цените на основните прехранбени производи


Тимот на ЕДС подготви информација за цената на електричната енергија на берзата во украина за денеска и направи анализа на цените изминатиот месец. ...
| | веќе видена | слични

Сигурно ќе имаме барем во основа кај ДДВ-то зголемување од 5 отсто бидејќи не го прифатија амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за да се одржи ДДВ-то на 5 проценти за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешната прес-конференција во Владата на Република Северна Македонија, на којашто се обрати соработникот за енергетика на премиерот, Виктор Андонов беа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата во следниот период на затворена седница ќе одлучува за цената на електрична енергија произведена од АД ЕСМ која е само една компонента што влегува во ...
| | веќе видена | слични

Советникот за енергетика во Владата, Виктор Андонов денеска на прес-конференција рече дека според информациите со кои располага, АД ЕСМ сеуште ги нема ...
| | веќе видена | слични

Советникот за енергетика во Владата, Виктор Андонов, одржа прес-конференција на која зборуваше за состојбата на електро-енергетскиот систем. Рече дека Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните. Затоа тој и целата ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговците не ги намалија цените на основните прехранбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: