Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат да им се исплати долгот од 2 милиони евра


Приватните превозници денеска протестираа пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) во Автокоманда, каде побараа средба со директорот. Тие од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоналаничката на Град Скопје, Данела Арсовска е во коалиција со СДСМ, а плод на коалицијата е директорот на ЈСП кој е кадар на владејачката партија. Ваков е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Данела Арсовска и СДС се во коалиција, Ковачевски потврди дека имале и средби, плод на коалицијата е директорот на ЈСП, кадар на СДС. Димитар Ковачевски јавно ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски јавно призна дека имал средби со Данела Арсовска. А тоа се гледа и по кадровските политики на градоначалничката на Скопје, која за свои први ...
| | веќе видена | слични
4 копии

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека долгот кон приватните превозници го наследил кога стапил ...
| | веќе видена | слични

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека дека автобусите на ЈСП се технички исправни и најавува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што претходно 11 години ја заглави државата, така сега го блокира развојот на Град Скопје.  Поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ Скопје денес е парализиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 437 | | | веќе видена

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата да договорат суштински работи кои ќе им помогнат на ...
сите 283 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 45 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

– Граѓаните да бидат спокојни зашто електрична и топлинска енергија ќе има до крајот на грејната сезона, без застои и без оптоварување на нивниот буџет. Не ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат да им се исплати долгот од 2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: