ПУТИН ЌЕ ГИ ТЕШИ МАЈКИТЕ НА УБИЕНИТЕ РУСИ Никој уште не знае колку војници точно загинале


Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина, соопшти официјален Кремљ, пишува Ројтерс . Според ...
| | веќе видена | слични

Младиот руски брачен пар лекари Марија и Борис Шевчук, кои одбија да потпишат петиција и да учествуваат на демонстрациите за поддршка на рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Андреј Епов ги вози патниците до малото сибирско село Букачача со автобус од најблискиот поголем град, регионалниот главен град Чита. Сместено длабоко во ...
| | веќе видена | слични

Серхиј Новосад се вратил во малото село Лвивски Отруби каде што пораснал, за да ги најде својот татко и баба. Откако руските сили се повлекле од јужниот град ...
| | веќе видена | слични

РУСКИОТ претседател Владимир Путин денеска за прв пат се сретна со мајки на војници кои се борат во Украина. Средбата беше организирана по неколкунеделните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 354 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУТИН ЌЕ ГИ ТЕШИ МАЈКИТЕ НА УБИЕНИТЕ РУСИ Никој уште не знае колку војници точно загинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: