EOS Matrix ја најавува презентацијата на истражувањето „Европски платежни навики 2022“ и ја истакнува важноста за професионалното управување со побарувања


Време зa читање: 4 минути EOS Matrix, дел од Групацијата EOS, на почетокот на декември оваа година ќе ги презентира и објасни веќе објавените резултати на ...
| | веќе видена | слични

Дистрибуцијата се спроведува преку АД „Македонски пошта“. Дел од граѓаните реагираат дека добиле решенија иако ги платиле. -Сите даночни обврзници кои веќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европското јавно обвинителство (ЕППО) во вторникот објави дека со спроведување на истовремени истраги, откриле многу сложена шема за измама со ДДВ заснована на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата на европското јавно обвинителство ( ЕППО ), во соработка со органите на прогонот во 14 земји членки на Европската унија, спроведе масовна акција ...
| | веќе видена | слични

На третата годишна конференција на Глобалното партнерство за вештачка интелигенција (GPAI), што се одржа во Токио на 21 и 22 ноември, Србија стана членка на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Македонската компанија Hoyo Tech , која се занимава со изработка на софтверски решенија го зазеде 21 место на овогодинешната ранг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија се искачи на четвртото место меѓу најголемите светски економии во однос на девизните резерви. Во првите девет месеци од годината, сопственоста на ...
| | веќе видена | слични

Рангирањето на „Тајмс“ на светските универзитети за високо образование е популарна листа што се објавува секоја година, која во 2023 година вклучува 1.799 ...
| | веќе видена | слични

Српската компанија Factory World Wide, која развива софтверски решенија за домашни и странски клиенти, го зазеде високото шесто место на овогодинешното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 301 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

EOS Matrix ја најавува презентацијата на истражувањето „Европски платежни навики 2022“ и ја истакнува важноста за професионалното управување со побарувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: