ДВЕ СРПСКИ КОМПАНИИ - меѓу најбрзорастечките технолошки фирми во Централна Европа


Српската компанија Factory World Wide, која развива софтверски решенија за домашни и странски клиенти, го зазеде високото шесто место на овогодинешното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европското јавно обвинителство (ЕППО) во вторникот објави дека со спроведување на истовремени истраги, откриле многу сложена шема за измама со ДДВ заснована на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата на европското јавно обвинителство ( ЕППО ), во соработка со органите на прогонот во 14 земји членки на Европската унија, спроведе масовна акција ...
| | веќе видена | слични

На третата годишна конференција на Глобалното партнерство за вештачка интелигенција (GPAI), што се одржа во Токио на 21 и 22 ноември, Србија стана членка на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Македонската компанија Hoyo Tech , која се занимава со изработка на софтверски решенија го зазеде 21 место на овогодинешната ранг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија се искачи на четвртото место меѓу најголемите светски економии во однос на девизните резерви. Во првите девет месеци од годината, сопственоста на ...
| | веќе видена | слични

Рангирањето на „Тајмс“ на светските универзитети за високо образование е популарна листа што се објавува секоја година, која во 2023 година вклучува 1.799 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два саати патувам од дома до работа, релацијата порано ја поминував за 40тина минути. Разбирам дека сакат да ги наплатат долговите, но не треба цел град да ...
сите 292 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 34 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 102 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 120 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 115 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 72 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ СРПСКИ КОМПАНИИ - меѓу најбрзорастечките технолошки фирми во Централна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: